1. Video
  2. 10 házi praktika, amely azonnali enyhülést hoz a szúnyogcsípésre | nlc

Fiókod törléséhez add meg a jelszavadat: Itt tudod a jelszavadat megváltoztatni: A link vágólapra másolása megtörtént! A link vágólapra másolása sikertelen! :(

Video

szúnyogcsípés ellen hazilag youtube

Hagyma: a nagyi házi praktikái közül persze nem hiányozhat a hagyma sem a szúnyogcsípés kezelésére. Az enyhülés, amit egy szelet vöröshagyma hozhat a viszketésre, némileg kompenzálja majd a környezetünkben terjengő kellemetlen illatokat. Só: egy pohár vízben oldjunk fel egy evőkanálnyi sót, majd egy vattakorong segítségével borogassuk be a szúnyogcsípés helyét. Csökkenti a bőrpírt és a viszketést. Teafaolaj: a gyógyszertárakban, herbáriákban és drogériákban beszerezhető teafaolaj. A teafa leveleiből készített illóolaj nagyszerűen enyhíti a kisebb bőrirritációkat, így a szúnyogcsípés ellen is hatásos lehet. Fokhagyma: a népi gyógymódok közül ez az egyik legkellemetlenebb illatokkal járó metódus, de a néphiedelem szerint hatásos lehet: dörzsöljük be a szúnyogcsípést egy gerezd fokhagymával, és enyhül a viszketés. Ami még hatékonyabb lehet: együnk naponta egy gerezd fokhagymát, ami a szúnyogokat távol tartja. Aloe vera: híresen hatékony gyulladáscsökkentő, használjunk akár gélt, akár magát a növényt, rövid időn belül eltünteti a szúnyogcsípés okozta gyulladást.

Egy kád vízbe tegyünk egy bögrényi Epsom-sót, majd fürdőzzünk benne 15-20 percig. Utána alaposan öblítsük le a bőrünket, és óvatos mozdulatokkal szárítsuk meg. Epsom-só helyett zabpelyhet is használhatunk, ez erőteljesen nyugtatja a bőrünket. A bögrényi zabpelyhet vagy zablisztet tegyük egy tiszta nejlonharisnyába vagy muszlinkendőbe, és helyezzük úgy a kádhoz, hogy ezen keresztül folyjon a víz. Ha valakinek nem annyira érzékeny a bőre, az almaecetet is kipróbálhatja a szúnyogcsípések ellen. Ez azonban erősen irritáló lehet, ezért nem ajánlott mindenkinek. Az almaecet antibakteriális és nyugtató hatásai nemcsak a duzzanatot és a viszketést csökkentik, de azt is megakadályozhatják, hogy az elvakart szúnyogcsípések elfertőződjenek. A friss aloe vera levélből kinyert zselés anyag nyugtató, gyógyító, regeneráló hatású, gyorsítja a a szövetek helyreállítását, enyhíti a fájdalmat, a viszketést és a duzzanatot is. Még jobb hatást érhetünk el, ha a növény levelét (vagy a "kész", üzletben kapható aloe vera zselét) lehűtjük, és úgy helyezzük az érintett területre.

Ha nyár, akkor nyaralás, kirándulás, grillezés… No és persze szúnyogok! Bármennyi előnye is van a nyárnak, a vérszívó rovarokra szinte mindenhol számíthatunk, vízparton pedig különösen. Ezek az apróságok igencsak megkeserítik az életünket, már az éjszakai duruzsolásuk is idegesítő, ha pedig megcsípnek bennünket, akkor napokig vakargathatjuk magunkat, ugyanis annyira viszket a csípés helye. Hogy utóbbit megakadályozzuk, összegyűjtöttünk néhány házi praktikát!

Egyszerűen vágjunk egy szeletet egy friss citromból, és ezt dörzsöljük a csípésre, de bekenhetjük a csípés helyét citromlével is. A citrom összehúzó, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatású A levendula illóolaja is gyors segítséget nyújthat a csípések ellen, olyan vegyületeket tartalmaz ugyanis, melyek csökkentik a fájdalmat, a duzzanatot, a viszketést és a gyulladást, antimikrobális hatásuk is van, emellett pedig felgyorsítják a szövetek gyógyulását. Egyszerűen tegyünk egy-két csepp illóolajat az érintett területre, és óvatosan dörzsöljük be. Legyünk óvatosak, mert a levendula az arra érzékenyeknél fokozott reakciót válthat ki. A jó idő eljövetelével egyre több időt töltünk a szabadban. Azt gondolnánk, hogy csak ott támadhatnak minket a rovarok, de ez a nézet tévedés. De nézzük, milyen élőlények támadásával kell szembenéznünk! Ha az egész testünket csípések borítják egy egész napos kirándulás után, érdemes otthon Epsom-sós fürdőt venni. Ez segíthet a duzzanatok és a viszketés enyhítésében, emellett hatékony az izomfájdalmak ellen is, és a méregtelenítési folyamatokat is segíti.

10 házi praktika, amely azonnali enyhülést hoz a szúnyogcsípésre | nlc

szúnyogcsípés ellen hazilag md

Ezek szintén teljesen természetesek, és ugyanúgy működnek, mint a boltban kapható spray-k, húsz perccel azelőtt kell bekenni velük a bőrt, hogy az ember kimenne a szabadba. Az illóolaj azonban kiválthat allergiás reakciót, érdemes előtte tesztelni. És csípés után? Az illóolajok a csípés után is segíthetnek, különösen a levendula- vagy vadlevendula-olaj, amellyel, hígítva, be kell dörgölni a csípés helyét. Ez enyhít a viszketésen. Arra azonban minden esetben oda kell figyelni, hogy ha bőrön használsz egy illóolajat, hogy az jó minőségű legyen. A legjobb keverék a szúnyogcsípésre gyerekeknek és felnőtteknek 10 csepp gerániumolaj 20 csepp citromcirokolaj 10 csepp vadlevendulaolaj 50 ml sárgabarackmagolaj A cikk az ajánló után folytatódik Az illóolajokon kívül a kamrában is találhatsz természetes segítséget. A hagyma például enyhíti a viszketést. Mindössze félbe kell vágni és bedörzsölni vele az irritált bőrfelületet. Ha van otthon a növényeid között aloe vera, a levél leve is jó hatással lehet nemcsak az égési sérülésekre, de a csípésekre is.

  1. Szúnyogcsípés ellen hazilag video
  2. Velencei tó wellness szálló clinic
  3. Hőszigetelés árak munkadíj 2019
  4. Szúnyogcsípés ellen hazilag live
  5. 100 tagú cigányzenekar farsangi nagykoncertje
  6. Nyers vegán étrend minta surat

Hűsít, és segít enyhíteni a viszketést. A cikk elkészültében köszönjük a segítséget és a tanácsokat az Adrienne Feller Cosmeticsnek. Mire jó a hagyma? A hagyma nem csak a szúnyogcsípés okozta viszketést enyhíti, ezen kívül is számtalan dologra használható a lakás körül. Nézd meg, mi mindenre jó ez a minden konyhában megtalálható zöldség! A képek forrása: Getty Images

Ha gyorsan kell a szúnyogcsípésre enyhülés, és nincs kéznél a jól bevált gyógyszertári krém, nem kell kétségbeesni, hiszen számos népi gyógymód létezik. Ezek több-kevesebb sikerrel segítenek is levinni a szúnyogcsípés okozta gyulladást, bőrpírt, s így enyhítenek a viszkető érzésen is. A leghatásosabb módszerek szúnyogcsípés ellen Jég: egy ruhazsebkendőbe csavart jégkocka hozhat pillanatnyi enyhülést, pár percre jegelheti a viszkető bőrfelületet. Nyál: ha tényleg semmi más nem áll hirtelen rendelkezésre, és gyorsan kell a segítség. Célozzuk meg a feldagadt csípést, és hagyjuk rajta egy kicsit. Fogkrém: a legjobb, ha mentolos fogkrémet választunk. Ráhalmozunk egy keveset a szúnyogcsípésre, és hagyjuk, hogy 15-20 perc alatt megszáradjon, mielőtt lemossuk. Méz: antibakteriális hatásának köszönhetően jól alkalmazható a rovarcsípések okozta bőrpír ellen. A leghatékonyabb a szúnyogcsípésre, ha szódabikarbónával keverjük. Citrom: a népi bölcsesség úgy tartja, hogy ha egy karika citromot teszünk a szúnyogcsípés helyére, elkerülhetjük, hogy bepirosodjon vagy feldagadjon a bőrünk.

A melegebb idő érkezésével sajnos a szúnyogok is megjelennek: ezek a kellemetlen élősködők megkeseríthetik az éjszakai pihenésünket, de a szabadtéri programjainkat is. Mit tehetünk azért, hogy (ha már elkerülni nem tudjuk őket), a szúnyogcsípések ne viszkessenek annyira? A szúnyogcsípések hatására a szervezetünkben túlérzékenységi reakció jelentkezhet, melyet tulajdonképpen a szúnyogok nyálában található vegyületek váltanak ki. Ez a túlérzékenységi reakció lehet azonnali és némileg késleltetett, kialakulhat a csípést követő percekben, de egy-két órával később is. A tünetek közé tartozik a viszketés, kipirosodás, a bőr duzzanata, és ezek akár egy hétig is megmaradhatnak. Sajnos vannak olyanok, akik még érzékenyebben reagálnak a szúnyogcsípésekre, náluk a duzzanat igen kiterjedt lehet, a viszketés pedig szinte elviselhetetlenné fokozódhat. Milyen természetes szereket használhatunk a szúnyogcsípések ellen? A citrom összehúzó, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatású, ezzel gyógyíthatja a szúnyogcsípéseket.