Ha az említett példában 5 hónap szünetelés után az év utolsó 4 hónapjában jelentős 8 milliós bevétel várható, akkor az szünetelés miatt csak 7 millió lesz a bevételi értékhatár. Összegezve: csak annak érdemes a szünetelés intézményével élnie, akinél az árbevétel csökkenés miatt a havi Kata díj sem termelhető ki és nem várható átlagban havi 1 millió forintnál nagyobb bevétel sem. PC: Ebben a helyzetben megmutatkozik, hogy mekkora problémát jelenthet most a munkavállalóknak, ha a munkáltató nem szerződéssel vette őket fel, hanem Katásként számlázás után fizette őket - ez ellen a gyakorlat ellen már tett is korábban lépéseket a NAV. Mit tehetnek ők a jelenlegi helyzetben, ha a korábbi munkaadójuk már nem tud megbízást adni számukra? Angyal József: A színlelt Katás munkaviszony megszüntetéséről már el kellett gondolkodniuk az érintett Katásoknak. Ha most a "munkáltató" megszünteti a Katás foglalkoztatást, akkor célszerű szüneteltetni a Katás vállalkozást, és átgondolni a szünetelés ideje alatt a végleges megszüntetést.

KATA bevételi határ 2017. nagyon egyszerűen – KÖNYVELŐZÓNA – könyvelő, könyvelőiroda, könyvelés, adózás, bérszámfejtés, könyvelő programok

A KATA bevételről nagyon egyszerűen: 2016-ban 6m Ft volt a KATA bevételi határa a teljes adóévben, azaz a január 01 – december 31. között tevékenységét végzőknek. Te egyetlen hónapban tevékenykedtél a 2016-os adóévben, ami azt jelenti, hogy a kisadózók tételes adója szempontjából a bevételi értékhatár kata-s adózóként 6. 000. 000 Ft/12 hó: 1 hó = 500. 000, - Ft. Ha alatta maradtál, vagy elérted az 500e Ft-ot, akkor nincs teendő (a szokásos teendőkön kívül). Ha meghaladtad az 500e Ft bevételt, akkor annyi a hátrány, hogy az 500e Ft feletti rész 40%-át adóként kell majd bevallanod és megfizetned. (Áfa szempontjából maradsz alanyi adómentes, hiszen nem érted el az 500ezer Ft-ot – ugyanis az alanyi adómentesség határa 2016-ban évi 6millió Ft volt. ) 2017-ben a KATA bevételi határát 12millió forintra emelték. (Az alanyi adómentesség határát a tavalyi 6millió Ft-ról 8m Ft-ra emelték. Az áfa alanyi adómentességről nagyon egyszerűen írtunk honlapunkon, amely írásunkat ugyancsak erősen ajánlunk elolvasásra. )

Ha például 2 millió forintra lenne szükséged, akkor az egyik legjobb ajánlatot most a CIB Bank nyújtja, itt 60 hónapos futamidővel a kedvezményes időszakban 38414 forintos törlesztőre, míg 2021-től 40219 forintos törlesztőre számíthatsz. De nem marad el ettől a Raiffeisen Bank ajánlata sem, amely esetében, szintén 60 hónapos futamidő esetén, az 5, 90 százalékos kedvezményes THM 7, 96%-ra ugrik a THM-plafon megszűnése után. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb. ) keresd fel a Pénzcentrum személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Csak találgatni lehet, mik lesznek a koronavírus-járvány gazdasági hatásai hosszú távon, azonban már most rengeteg szektorban megindultak az elbocsátások, csökkennek a jövedelmek, sok dolgozó helyzete vált bizonytalanná hetek leforgása alatt. Az már most látszik, hogy majd minden iparágban jelentős visszaesés várható, azonban amíg a szerződéssel foglalkoztatottak a munkáltatójuktól függnek, addig rengeteg - akár több mint 300 ezer - kisadózó vállalkozó teljesen magára lehet utalva ebben a helyzetben. A Pénzcentrum ezért megkereste Angyal József, okleveles adószakértőt, mire számíthatnak a Katás vállalkozók, akik részben vagy egészben elveszítették jövedelmüket bizonytalan időre, mik a lehetőségeik, mit érdemes tenniük. A koronavírus terjedésének hatására globális szinten kezdtek el sorra elbukni azok a szektorok, amelyek leginkább ki vannak téve egy járványhelyzetnek, és annak következtében hozott kormányzati intézkedéseknek. Először a rendezvény és, konferencia szervezés, vendéglátás, szórakoztatás és turisztikai szektor esett teljesen áldozatul a koronavírus járványnak, majd a különböző szolgáltatások ügyfelei is apadni kezdtek.

Sőt, ha csak részben fizetik meg a számláját – például félmillió forintot 2019-ben és félmilliót 2020-ban –, akkor a következő év már a katakeret egy részének lekötésével indul. Hozzáteszi: hiába tűnik egyszerűnek a katás vállalkozók könyvelése, már a NAV sem kommunikálja, hogy könyvelő nélkül bárki megbirkózhat ezzel. Ha valaki túlcsúszik a 12 millió forintos éves határon, akkor nem kevés, 40 százalékos adót kell fizetnie az e feletti bevételére – és erről is megfelelő bevallást és nyilvántartást kell készítenie. Kata és áfa: eltérő alapok Az áfa és a kata szabályait külön jogszabályok rögzítik, és ezek igencsak eltérő szemléletűek. Böröczkyné Verebélyi Zsuzsa tapasztalatai szerint a leggyakoribb hiba abból adódik, hogy ezt nem ismerik a vállalkozók. Míg a kata éves kereténél a bevételeket kell figyelni, addig az áfatörvény esetében a számla kibocsátását kell figyelembe venni. Könnyen előfordulhat, hogy valaki bár nem éri el az évi 12 milliós katás árbevételi határt, az áfa szempontjából ettől még elveszítheti az alanyi mentességét.

Méregdrága meglepetés érheti a felkészületlen katásokat | 24.hu

Kiemelt kép: iStock

Hiába 12 millió forint a kata és az áfamentesség éves határa, számos olyan apró részletszabály van, ami miatt nem várt meglepetések érhetik a katát választó egyéni vállalkozókat és bt. -ket. De nemcsak nekik okozhat kellemetlenséget a figyelmetlenség, hanem a rosszul kiállított számlájukat befogadó cégeknek is többletmunkát jelenthet a későn felfedezett hiba. Vitán felül áll, hogy a kata a legegyszerűbb adózási forma Magyarországon: elegendő az alapesetben havi 50 ezer forintot a NAV-nak és az iparűzési adót a helyi önkormányzatnak megfizetni és évente egyszer a NAV-nak a bevételekről beszámolni. Csakhogy már ez utóbbi sem olyan egyértelmű. Böröczkyné Verebélyi Zsuzsa, a kisvállalati adózás szakértője arra hívta fel a figyelmet, hogy mivel a kata pénzforgalmi szemléletű, nem az adott évben kiállított számlákat, hanem a ténylegesen befolyt árbevételt kell az éves bevallásban szerepeltetni. Nem várt meglepetéseket rejt az év végi számlázás A 12 millió forintos éves bevételi határt is az alapján kell kiszámolni, hogy melyik évben kapta meg a vállalkozó a számlája ellenértékét, így egy még decemberben kiállított 1 millió forintos számla, amit csak januárban kap meg, már a következő évhez tartozik.

  • Kata havi bevételi korlát update
  • Kata havi bevételi korlát status
  • Méregdrága meglepetés érheti a felkészületlen katásokat | 24.hu
  • Kata havi bevételi korlát videos

[print_link] [email_link] Amilyen egyszerűnek tűnik a KATA adózási mód, annyira nagyszerűen bele lehet keveredni a KATA bevételi határ számításába. Meddig éri meg a KATA? Lenne egy olyan kérdésem, hogy 2016. decemberben, amikor 1-vel megalapítottuk a katás egyéni vállalkozást, akkor abban a hónapban december 12-ig nem kellett volna fizetnem az 50. 000Ft-ot? Mert ugyebár, én csak januárban fizettem. Ezért is kérdezem, hogy 500e forint felett számlázhatok 40% adó nélkül? (Bár, mondjuk már mindegy, mert már 600e forint felett vagyok ebben a hónapban. ) Egyik kedves Ügyfelünk kérdéséből idézünk A KATA-t, és – általában – minden adót a tárgyidőszakot követően kell megfizetni, a KATA esetében ez mindig a tárgyhót követő 12-e, illetőleg, ha az munkaszüneti napra esik, akkor a 12-ét követő első munkanap. 2016. december 01 – december 31-e közötti időszak KATA adóját 2017. január 12-ig kellett – pótlékmentesen – megfizetni – ezt fizetted meg 2017. január 04-én. A 2017. január havi KATA megfizetésének esedékessége pedig 2017. február 12-én lesz, mivel azonban vasárnapra esik, ezért 13-a lesz a pótlékmentes befizetési határidő.