Közterületen szétszórt rágcsálóirtó miatt került veszélybe egy gazdi kedvence. Közismert tévhit, hogy a rágcsálóknak szánt mérgekre azoknak keserű íze és jellegzetes szaga miatt házi kedvenceink nem fanyalodnak rá. Sajnos számos állattartóval előfordulhat, hogy kutyájuk, macskájuk (leginkább az előbbi) szemük láttára vagy esetleg tudtuk nélkül belekóstol a veszélyes szerbe. Egy olvasónk hasonló esetet jelentett a Naplónak, így utánajártunk, mi a teendő, ha már megtörtént a baj, vagy fennáll az eset gyanúja. Dr. Krizsán János állatorvos mondta el szakértői véleményét. Nem vette észre – Hallomásból tudtuk, hogy a Széchenyi utcán valaki közterületen, a fűben patkánymérget szórt szét. Később jártunk csak arra, és figyeltünk, hogy a kutyák nehogy megegyenek bármi ilyesmit, mégis megtörtént a baj – osztotta meg velünk szomorúan Lévai Angéla, akinek kis testű kutyusa, Pepe belenyalt a méregbe. Mivel a hölgy az esetet nem látta, és előfordul, hogy a szer első tünetei csak a fogyasztás után pár nappal jelentkeznek, a séta után hazatérve még nem sejtette: nagy baj van.

Ha patkánymérget evett a kedvencünk… | HAON

De ha ez nem lehetséges, vagy hosszú volna az út… akkor hánytassuk meg a kutyát házilag. Lehetőleg ez fél órán belül történjen meg, de 1-2 órával azelőtti felevéskor is számíthat. Hánytatáshoz oldjunk fel 1 dl vízben 2 szem hyperol tablettát. (Ijedtünkben ne keverjük össze a hipermangánnal! ) Ezt az oldatot itassuk meg a kutyával. Ha nem megy magától, akkor fecskendővel juttassuk be a kutya szájába, ha pedig nagyon tiltakozós fajta, és nem vagyunk képesek lefogni, akkor a cél érdekében egy pici ízes valamit is hozzákeverhetünk, például egy kanál húslevest. (Cukros, csokis dolgot tilos! Krumplilevest tilos! ) Figyelem! Refluxos, gyomorbeteg kutyánál ez nem éppen kímélő módszer, de egy egészséges ebnek a nyelőcsöve sem lesz a legjobb állapotban a hánytatás után. Én a magam részéről laikusként azt gondolom, hogy inkább legyen ezután pár hétig érzékeny kutyám, mint ne legyen. 2. Szerencsés esetben kb. 5 perce elteltével a kutya öklendezni fog. Ne engedjük, hogy visszaegye a kihányt gyomortartalmat.

Puppy

Kutya túlélheti, ha patkánymérget evett?

  1. Patkánymérget evett a kutya 2017
  2. Mérget evett a kutya
  3. SZTAKI Szótár | - fordítás: finale | magyar, angol, német, francia, olasz, lengyel, holland, bolgár online szótár és fordító
  4. Eladó Tégla lakás Budapest VII. kerület Wesselényi utca
  5. Baj van! - Mérget evett a kutya - Egészség
  6. 10 élethelyzet, amikor tabletta helyett fogyassz citromos vizet - Filantropikum.com
  7. Patkánymérget evett a kutya puppy
  8. Patkánymérget evett a kutya e

A patkányirtó a kutyára is veszélyes méreg! - Betegség, gyógyítás

patkánymérget evett a kutya 2

A kumarin-származékok a májban raktározódhatnak, és onnan mobilizálódhatnak később is (3-8 hét). Ennél a betegségnél szinte az utolsó pillanatokig lehet segíteni, a vérátömlesztés sokszor azonnali látványos javulást hoz. Szerencsére van ellenmérge is, a K1-vitamin, ami a méreg összes hatását megszünteti. A friss, két óránál nem régebbi méregevéskor hánytatás javasolt, ezt injekciós készítménnyel végezzük. Tehát, ha azt láttuk, hogy a kutya mérget evett, ne tejet itassunk vele otthon, vagy más egyéb "népi" gyógymódot alkalmazzunk, hanem haladéktalanul keressük fel az állatorvost. Az időben megkezdett gyógykezelés szinte mindig sikeres. Vissza az előző oldalra!

A kiskutya egy pénteki sétáltatás alkalmával érintkezett az elszórt rágcsálóirtóval, és két nap elteltével belső vérzés jelentkezett nála. Azonnal kórházba vitték, s ott dr. Krizsán János elvégezte a szükséges beavatkozást és infúziós kezelést, majd Pepét hazaengedték estére. A következő napokban azonban súlyosbodott a kutyus állapota, így kénytelen volt egy hetet kórházban tölteni. – Három kutyám van, imádom őket. Az egyikük nagyon hősies volt, ő adott Pepének vért – nyilatkozta a fiatal hölgy. Később azt is elmondta: kiskutyája március elején újra kórháza került, és kiderült, sürgősen meg kell műteni, kiveszik a gyomra sérült részét. Azonnal cselekedni kell – A patkányméreg rendkívül veszélyes, súlyos véralvadási zavart okoz, tehát vérzékenységgel vagy vérzéssel járhat, és ha már a klinikai tüneteket látjuk (általában 8-72 órával a felvétel után), akkor sokszor késő bármit is tenni, csak az azonnali vér­átömlesztéssel lehet esélyt adni az állatnak – tájékoztatta a Naplót dr. Krizsán János.