A feltételezgetéseket meg hagyjuk. (Megjegyzem, a szerződésmódosítási ajánlatot és az egyoldaú szerződésmódosítás két különböző dolog. ) csomaz 2020. 08:44 A kérdésem az lenne, hogy jogszerűen jár el a vezetőség akkor amikor a raktári adminisztrátori pozícióból, személyes okok miatt más pozícióba helyez át? Az éves orvosi alkalmassági vizsgálat a nyaki gerincsérvem véget csak irodai munkára érvényes. Mivel nem emelhetek 5kg-nál többet. Ahová kihelyezne ott 10-40 kg kell emelni. Amennyiben nem fogadom el felajánlott pozíciót abban az esetben nem hagy más választást mint kreált ok véget elküld. Jogszerű lenne? bermuda háromszög 2020. 00:01 Szerintem nem volt munkaszerződésed a kölcsönvevő céggel. A közvetítővel meg olyan lehet, hogy bármikor megszűnhet a munkád a másik cégnél. 2020. 22. 21:13 Attól, hogy a kölcsönbevevő nem szűnt meg jogutód nélkül, nem lesz a felmondás jogellenes. tata53 2020. 16:46 Elmúltam 61 éves. Egy munkaerő kölcsönző keresztül dolgoztam egy kft-nél. A kft továbbra is működik, de engem elküldtek.

Csinos női ruhák

Ilyenkor mik az opcióim adózás és TB terén, továbbá mik azok, amikre még nem is gondoltam, de probléma lehet? Eddig amiről hallottam: kint egy vállalkozás alapítása, a cég kiutalja a bruttót, és én oldom meg kint az adózásomat (bonyolultnak hangzik) a cég oldja meg az adózást valami black magic-kel valami kis mutyi után, mivel az állandó lakcím marad magyar és a munkaadó is magyar, ugyanúgy otthonra adózom mint eddig. TB-ről fogalmam sincs. Továbbá ilyeneket is olvastam, hogy távmunka esetében a munkavégzés helyét annak megfelelően kell kialakítani (poroltó, zár, stb... ). A lényeg az, hogy ez a szituáció, én pedig nagyon nem értek hozzá. Ha valaki tudna segíteni, vagy legalább útbaigazítana a megfelelő dokumentumok irányába, azt megköszönném:) Teljesen sötét vagyok ilyen téren, szóval bármilyen információt szívesen látok. (hosszú távon nem tervezek így dolgozni, de jó lenne, ha csak akkor kellene munkát keresni, ha már lecsendesedtek a költözés és az új egyetem izgalmai) 2020. 18:31 Tisztelt Uram!

Holnap tali 59 rész

műszaki bolt debrecen

Üvegszálas tapéta felrakása ár

Fifa 19 újítások today

És természetesen erre semmi pluszt nem kell fizetnie. Ha lesz túlóra A KERET VÉGÉN, akkor azt ott ki kell fizetnie. Ha összességében nem lesz, akkor semmit. (Ha az előre adott beosztástól eltérően, rendkívüli munkára oszt be, akkor az arra járó pótlékokat a havi járandósággal együtt kell kifizetnie. De csak azt. ) 2020. 16:29 Olyan munkarendben dolgozol, amilyet a munkáltató - legalább egy héttel korábban, legalább hét napra - elrendel. De 24 hónapos munkaidőkeretet - minden ellenkező híresztelés dacára - nem lehet csak úgy elrendelni. Annak feltételei vannak, amelyek nálatok valószínűleg nem állnak fenn. 2020. 14:23 Azért írtam így hosszan, hogy világos legyen, hogy nem úgy rendel el pihenőnapra munkavégzést, ahogy általában szoktak, vagyis nem fizet érte plusz munkabért és nem biztosít helyette másik pihenőnapot sem. Úgy számol hogy majd a következő 2 évben lehet olyan időszak amikor kevesebb lesz a munkánk és majd akkor lecsúsztatjuk a most felgyűlt plusz órákat. Tehát ha hétfőtől péntekig tartó munkarendben dolgozok, a munkaidőkeret alkalmazása esetén a szombati pihenőnapommal is szabadon rendelkezik a munkáltatóm?

Döntsd a tőkét

08:35 marcell46, Bármilyen furcsa, de ez nem jogi kérdés, hanem adótanácsadó, könyvelő tud ebben segíteni. Keress egy jó adószakértőt, és konzultáld meg vele személyesen. Némi pénzbe kerül, de lehet, gyorsan meg fog térülni, mintha anonim fórumból barkácsolnál adóbevallást magadnak... marcell46 2020. 19. 20:18 Tisztelt Szakértők! Egyáltalán nem vagyok jártas jogi téren, friss diplomásként most fél éve dolgozom IT területen, 40 órában. Most egy olyan helyzet merült fel, hogy egyetemi tanulmányaimat Ausztriában folytatnám. A munkáltatóm felajánlotta a távmunka lehetőségét félállásban. Tudom, hogy nem a leggazdaságosabb, de ettől függetlenül ezzel kapcsolatban lennének jogi kérdéseim. Az állandó lakcímem maradna magyar, a tartózkodási hely valószínűleg osztrák lenne. Nappali tagozatos jogviszonyban állnék egy osztrák egyetemmel. Mellette félállásban távmunkában dolgoznék haza, 100%-ban Ausztriából. 2 évig szeretnék maradni, amíg az egyetem tart (hacsak nagyon meg nem tetszik), szóval állandó lakcímet nem raknék oda.

Miért nem jó a kenguru e

meddig csikó egy ló

Munkajogi kérdések. | fórum | Jogi Fórum

anya gyermek képek

Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet. 2020. 02:30 Kedves Fórumozók, segítséget szeretnék kérni. Pedagógusként egyházi iskolában dolgozok, hivatalosan még 5 napig, a munkaviszonyom 2020. 30-án szűnik meg, határozott idő lejárta miatt. 20 nap szabadságom maradt, az eredeti ígéretek szerint ezt pénzben kifizették volna. 22-én szóban közölték hogy másnaptól szabadságra küldenek, így a 20 napból 8 napot szabadságon leszek, 12-t fizetnek ki. Azon kívül hogy ezt így nem kifejezetten tartom korrektnek, szerintem jogilag se helyes. Például hétvégén hogy lehetek szabadságon? Rendelkezhet a munkáltató egyoldalúan így? Papírt természetesen semmiről se kaptam, csak egy szabadság elszámoló lapot, amin csak annyi van hogy 12 napot kifizetnek... Mivel egyházi iskola, jelen esetben a Munka Törvénykönyve vonatkozik ránk... Köszönöm szépen a segítséget előre is! 2020. 23. 10:01 A munkakör a munkaszerződés kötelező, lényeges eleme. A munkaszerződést - és így a munkakört - egyoldalúan módosítani nem lehet.

  • HP CE285A (85A) eredeti toner fekete - eMAG.hu
  • Ken wilber tudatszintek youtube
  • Munkajogi kérdések. | fórum | Jogi Fórum
  • Suzuki ignis hátsó lengőkar szilent

jogszabály, ezért is kérdeztem. Kovács_Béla_Sándor 2020. 07:38 A rendkívüli jogrend alatt ezt a szabályt nem kellett betartani, és rémlik, hogy átmenetileg fennmaradt a felfüggesztése. drbjozsef 2020. 06:40 jogikukac, Közöld a kedves feletteseiddel, hogy elszámoláskor 20 napot fizessenek ki, mert a szabadság kiadása feltehetőleg egy sajnálatos hiba következtében szabálytalanra sikeredett. Már persze ha a szabálytalan kiadás miatt keddtől is rendesen dolgozni mentél. " Mt. 122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki.... (4) A szabadság kiadásának időpontját a munkavállalóval legkésőbb a szabadság kezdete előtt tizenöt nappal közölni kell. " (Bár megjegyzem, a Kjt. alá tartozó pedagógusoknál is ez a szabadság dolog kicsit "érdekes" a nyár miatt, nem mindig a rendes rendszer szerint megy, de azért a szabályokat azokat be kell tartani, szerintem nekik is időben előre megadják, hogy a nyáron mikor és hogyan vannak szabadságon) József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.