1. Dobrev Klára nem azonosul | Demokrata
  2. Budapest szemlőhegy u. 42

( blogen) Véletlenül pc korrekt módon: a nemzet másik büszkeségét, liberális -polgári-népnemzeti-kádárista-közép-szélső-diktátor-szőlőbányász-etc. Orbán Viktor Cinege utcai kéróját meg itt nézegethetitek meg. Csak semmi irigység, ő is értetek dolgozik.

Dobrev Klára nem azonosul | Demokrata

A villa másik házrészét – amelyben korábban az ötvenhatos vérbíró lakott – Apró Piroska, Apró Antal lánya, Horn Gyula miniszterelnök kabinetfőnöke vette meg. Az Apró-családba történő benősülése hozta el a későbbi bukott miniszterelnöknek az aranykort. Apró ugyanis a Magyar Hitel Bank elnökeként hétszázmillió forint kölcsönhöz segítette Gyurcsányt, így az új családtag ötmillió forintos önerővel hozzájuthatott a Motim többmilliárdos értékű vagyonához, amelynél a kisrészvényesek kivásárlása révén száz százalékban a Gyurcsány kizárólagos tulajdonában álló Altus lett a tulajdonos. Maga Gyurcsány Ferenc egyébként 1996-ban költözött be a Szemlőhegy utca 42. szám alatt lévő rezidenciába: a nyilas, a kommunista, majd a vadkapitalista zabrálás örökségébe. Stadinger elvtárs nagylelkűségéből zuglói lakás A pápai panellakásban cseperedő, Pécsett előbb a Tanárképző Főiskolán, később pedig a Pécsi Tudományegyetem közgazdasági karán tanuló Gyurcsány Ferenc, a Kommunista Ifjúsági Szövetség Központi Bizottságának titkára szerencsés csillagzat alatt született.

Cégkivonat 1. Általános adatok Cégjegyzékszám: 01 09 925617 Cég állapota: Működik 2. A cég elnevezése 2/2. Alioth Studio Építészeti Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság Változás időpontja: 2017. 03. 20. Bejegyzés kelte: 2017. 04. Hatályos: 2017. -... Közzétéve: 2017. 06. 3. A cég rövidített elnevezése 3/2. Alioth Studio Kft. Változás időpontja: 2017. 5. A cég székhelye 5/3. 1025 Budapest, Szemlőhegy utca 42. 1. em. Változás időpontja: 2018. 07. 11. Bejegyzés kelte: 2018. 08. Hatályos: 2018. Közzétéve: 2018. 09. 9. A cég tevékenységi köre(i) 9/4. 7022'08 Üzletviteli, egyéb vezetési tanácsadás Főtevékenység Bejegyzés kelte: 2013. 02. 17. Hatályos: 2013. Közzétéve: 2013. 18. 9/5. 4618'08 Egyéb termék ügynöki nagykereskedelme Bejegyzés kelte: 2013. 9/6. 4617'08 Élelmiszer, ital, dohányáru ügynöki nagykereskedelme Bejegyzés kelte: 2013. 9/7. 4690'08 Vegyestermékkörű nagykereskedelem Bejegyzés kelte: 2013. 9/8. 4644'08 Porcelán-, üvegáru-, tisztítószer-nagykereskedelem Bejegyzés kelte: 2013.

szemlőhegy u. 42. budapest 1025
  • Szemlőhegy utca 42 22
  • Szemlőhegy u. 42
  • Eladó lakások Vérhalom - ingatlan.com
  • Budapest a diktatúrák árnyékában - A Szemlőhegy u. 42. története
  • Szemlőhegy utca 42 6
  • Ofotért lencse arab world

Történt, hogy a hajléktalanok közterület-használatát korlátozó jogszabály hatályba lépésének alkalmából Gyurcsány Ferenc és a Demokratikus Koalíció parlamenti frakciója a Kossuth téren töltötte az éjszakát. Gyurcsányék, miután az akcióval jelezték szolidaritásukat, szépen hazamentek, és a meleg szobában álomra hajtották a fejüket. Mindenki döntse el maga, hogy mennyire etikus arra biztatni a hajléktalanokat, hogy ne használják hajléktalanszállókat, vagy hogy mennyire tartja képmutatónak az efféle, utcán éjszakázós szolidaritási akciókat. Érdemes azonban egy pillanatra elidőzni azon, hogy hova is tér haza Gyurcsány Ferenc egy átfagyoskodott éjszaka után. A Szemlőhegy utca 42. szám alatti villa 1936-ban került Sebestyén Aladár és neje, Grünwald Róza tulajdonába. Sebestyén jól menő üzletember volt, néhány, az első világháborúban szerzett éremmel és kitüntetéssel. A kitüntetései 1944-ben viszont kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy kormányzói mentességet kaphasson, így villáját 1944 áprilisában, a német bevonulás után a faji törvények alapján nyilvántartásba vették.

szerezte meg kétszer annyiért. Nem elhanyagolható különbség továbbá, hogy az első vételár esetében csupán 10%-ot kellett készpénzben fizetni, a maradék összeget pedig 25 év alatt törleszthette a vevő. Hozzá kell tenni azonban hogy ezek a feltételek nem ennek a villának tulajdonosaira voltak szabva: a rendszerváltás után azok, akik korábban jobb állami ingatlanok bérlői voltak, minden esetben ilyen kedvező feltételeket kaptak. A Fittelina Kft. 58 millió forintért átépítette az ingatlant: ekkor fejeződött be a tetőtér átépítése, épült meg az uszoda, szolárium, szauna valamint az utcafront terméskő fala valamint az épület belső liftje. Jelenlegi állapota szerint az ingatlan 1422 négyzetméteres telken található. Földszintjén egy 102 négyzetméteres két szobás lakás (itt Jahner-Bakos Mihály lakott), első emeletén egy 220 négyzetméteres négyszobás lakás és egy 159 négyzetméteres két egész és három félszobás lakás kapott helyet és emellett a tulajdoni lap nyilvántart egy 22 négyzetméteres garázst is.

Budapest szemlőhegy u. 42

Az egykori elit helyét az 1950-es években a kommunista közép- és felső vezetés foglalta el. Ahogy Gál Éva várostörténész tanulmányában rámutat: ettől kezdve gúnyolták "káderdűlőnek". A XIX. század közepén még szántók, szőlők, legelők, agyag- és kavicsbányák voltak csak errefelé. A Margit híd megépítése után, a századforduló táján már megjelentek az első nyári lakok. A jelenlegi Szemlőhegy út akkoriban Rézmál dűlő néven volt ismert. A Budapesti Név- és Címjegyzékben először 1899-ben szerepel a Szemlőhegy dűlő megnevezés. A 42. szám alatti ház tulajdonosa ekkor Kurtz Károlyné volt. A z állami árvaként felnőtt Apró Antal ekkoriban még igen messze volt a Rózsadombtól. Miután túlesett szobafestő-mázoló tanoncévein (mestere mellett – akinek fel kellett olvasnia az újságokat – politikai jártasságra is szert tett), 1930-ban Szegedről Budapestre költözött és belépett a Magyar Építőmunkások Országos Szövetségébe. 1933-ban már ő az egyik szervezője a nagy sztrájknak. Az illegális kommunista párt tagja lesz.

Az 1993-as önkormányzati és állami lakások elidegenítéséről szóló törvény ugyanis kimondta: vételi jog illeti meg a bérlőt, a társbérlőt, a rokonokat. Miközben elmaradt az igazságtétel, a felelősségre vonás, aközben a bukott rendszer alattvalói bent maradtak, sőt megvásárolhatták azokat az ingatlanokat, amelyeket ingyen, illetéktelenül kaptak a kommunista hatalomtól. Ezt a kategóriát jeleníti meg az Apró -villa, amelynek egyik 159 négyzetméteres lakását Dobrev Klára, a szeplőtelen unoka azonnal meg is vásárolta 8, 6 millió forintért. Az 1995. június 26-án keltezett adásvételi szerződés értelmében 860 ezer forintot kellett egy összegben befizetnie, a többit 25 évig havonta törleszteni. Ez jár most le. Akkoriban egy budai első emeleti, 120 négyzetméteres lakás 28-30 millióba került, részletfizetés nélkül. Dobrev az ár harmadáért vehette meg. Édesanyja, Apró Piroska szintén megvette a villa másik lakását, három nappal később pedig a harmadik lakást is megvásárolták, a vérbíró Jahner-Bakos Mihály özvegyétől.

Miután a Fittelina ügyvezetőjeként kiadta közös otthonukat a férjének, évente máris 2, 6 milliót leírhattak az adóalapból, értékcsökkenés címén. Göröngyös út vezetett a villáig. Elsőként a nép nevében ki kellett belőle kergetni a kapitalista és élősködő Odescalchi családot, akik meg sem álltak Svédországig, aztán államosítani, majd csak ezután kapta Klára asszony nagypapája a "dolgozó magyar néptől ajándékba". Lakbért, sőt villanyszámlát sem kellett fizetni. Ami tehát az Odescalchiakat illetné, az ma már az alelnök asszonyé. De nincs lelkiismeret-furdalása, hiszen nem azonosul azzal, amit Apró Antal képviselt, például 1956. november 4-én hajnalban, amikor orosz tankban kuporogva, elsőként rontott Budapestre, szabadságharcosokat lövetni, később pedig felakasztatni. Eszme- és harcostársa, Jahner-Bakos Mihály vérbíró vezette be alezredesként a forradalom leverése után a rögtönítélő bíráskodás gyakorlatát. A derék Bakos úgy osztogatta a halálos ítéletet, mint szendvicsember a szórólapot. A hálás és derék nagypapa oda is vette maga mellé, együtt éltek, meghitten a villában, amíg meg nem haltak.

Horn Gyula és kedves családja nagyvonalúan eltűrte, hogy a Postabank már az ő telkükön felhúzza a kacsalábon forgó miniszterelnöki palotát, amely nekik egyetlen forintjukba sem került, de az övék maradt… Így kell ezt csinálni! A Horn-villa értéke akkori árakon bőven meghaladta a százmilliót. (Horn, Gyurcsány és más egykori MSZMP-s politikus korrupciós botrányait a Szegfűk a Rózsadombon című könyvemben tártam nyilvánosság elé 2006-ban – F. T. ). A színlelt szerződések, a közpénzek utaztatása, a különféle eljárások és adók elkerülése hátterében ott, pontosabban Horn Gyula előszobájában találjuk Apró Piroskát, Dobrev Klára édesanyját, aki miniszterelnöki kabinetfőnökként egyengette főnöke, lánya és későbbi veje, Gyurcsány útját… És akkor azt nyilatkozza az uniós alelnök asszony, hogy amit a felmenői képviseltek, azzal "egyáltalán nem tud azonosulni". Dehogynem tud! Hiszen már 24 évvel ezelőtt, a Fittelina létrehozásának idején tisztában volt vele, hogy politikailag, erkölcsileg, emberileg ősei útját járja.

Még 1989. áprilisában, amikor a KISZ kongresszusa kimondta megszűnését, és átalakult a Demokratikus Ifjúsági Szövetség alakuló kongresszusává, Gyurcsányt a Demisz alelnökévé választották. A nagy eseményt a Fővárosi Tanács utolsó elnöke, Stadinger István azzal koronázta meg, hogy Gyurcsány Ferenc elvtársnak kiutaltatott egy zuglói, a Jurisics utcában lévő lakást. Gyurcsány azonban – akit a kiutaló határozat szerint kifejezetten a KISZ "jogutódjánál", a Demiszben betöltött magas tisztsége predesztinált a Fővárosi Tanács nagylelkű gesztusára – csupán 1989. június végéig volt a Demisz alelnöke. Akkor látványosan megsértődött volt KISZ-es pajtásaira, s kilépett a Demiszből. Azt követően, hogy az utódszervezet elajándékozta az ötvennégy hektáros csillebérci Úttörőtábort, és eladta a KISZ KB Duna-parti székházát is. A Demiszben óriási volt a felháborodás, és a volt KISZ-esek, akkor már demokratikus ifjak azt követelték, hogy Gyurcsány haladéktalanul adja vissza a kiutalt lakást. De az öntudatos KISZ vezető – bejeletve, új ifjúsági szervezetet alapít – kitartott, nem engedett a nyomásnak, nem adott vissza semmit.