(II. 13. ) EüM rendelet az egészségügyi miniszter által szabályozott, mérgező termékek felhasználását igénylő szakmai tevékenységek szakmai gyakorlaton alapuló elismeréséről, és az egészségügyi gázmesteri tevékenységről, valamint az egészségügyi gázmester szakmai és vizsgakövetelményeinek kiadásáról szóló 19/1997. (VII. 4. ) NM rendelet módosításáról szóló 17/2005. (V. 19. ) EüM rendelet módosításáról 128/2009. (X. 6. ) FVM rendelet az állatgyógyászati termékekről 43/2010. (IV. 23. ) FVM rendelet a növényvédelmi tevékenységről Az Európai Parlament és a Tanács 1907/2006/EK rendelete (2006. december 18. ) a vegyi anyagok regisztrálásáról, értékeléséről, engedélyezéséről és korlátozásáról (REACH), az Európai Vegyianyag-ügynökség létrehozásáról, az 1999/45/EK irányelv módosításáról, valamint a 793/93/EGK tanácsi rendelet, az 1488/94/EK bizottsági rendelet, a 76/769/EGK tanácsi irányelv, a 91/155/EGK, a 93/67/EGK, a 93/105/EK és a 2000/21/EK bizottsági irányelv hatályon kívül helyezéséről Európai Parlament és a Tanács 1272/2008/EK rendelete (2008. december 16. )

A kémiai biztonság, vonatkozó jogszabályok és mentességek

A gyógyszertárakban több helyen is találkozhatunk veszélyes anyagokkal és keverékekkel. A gyógyszerészeket természetesen nem kell felvilágosítani arról, hogy sok gyógyszeranyag és reagens rendelkezik veszélyes tulajdonságokkal (például az erős savak és lúgok). Emellett jellemzően a takarításhoz használunk erős hatású tisztitó és fertőtlenítő szereket. Továbbá a forgalmazott termékek között is előfordulhatnak veszélyes termékek, például a bőrfertőtlenítők és rovarrisztók között. Nagyon fontos, hogy a kémiai biztonsági szabályok és a bejelentés nem terjed ki a következő termékcsoportokra: az emberi gyógyszerekre (magisztrális gyógyszerekre sem), az állatgyógyászati célra használt gyógyszerekre, orvostechnikai eszköznek minősülő termékekre és anyagokra, a pszichotróp anyagokra, a kábítószerekre, illetve a kábítószer-prekurzorokra, a kozmetikumokra, a hulladékokra, és az élelmiszerekre. A veszélyes anyagokkal végzett bármilyen tevékenység biztonságosságáért a munkáltató felel. Ennek érdekében ki kell jelölni egy felelős személyt, aki naprakészen tartja a dokumentációt és betartatja az előírásokat.

A bejelentésben a következő adatokat kell megadni: a tevékenységet végző cég adatai (név, székhely, telefon, email stb. ), a felelős személy neve és elérhetősége, a veszélyes anyagokkal és keverékekkel végzett tevékenységek (például tárolás, felhasználás, csomagolás, címkézés), a veszélyes anyagok és keverékek adatai. A bejelentésben nyilatkozni kell arról, hogy a gyógyszertár eleget tesz a kémiai biztonsággal kapcsolatos jogszabályi kötelezettségeknek, és ezt dokumentálhatóan igazolni is tudja. Emellett tudomásul kell venni, hogy jogsértés esetén kémiai bírságot szabhat ki a hatóság. Ahogy említettük, a bejelentést meg kell ismételni minden egyes alkalommal, amikor valami változás történik: személyi jogos gyógyszerész váltásnál változhat a felelős személy, a gyógyszeranyagok forgalmazásának megkezdésével változik a tevékenységi kör, új termékek jelenhetnek meg a gyógyszertárban. A jogszabályi rendelkezése alapján minden ilyen esetben új bejelentést kell tenni, melynek díja minden alkalommal 7800 forint telephelyenként.

ANTSZ - Kémiai biztonsággal kapcsolatos jogszabályok

Ez a jelenlegi intézményi rendszerben a járási hivatalt jelenti. A bejelentést korábban papír alapon kellett benyújtani, azonban azóta létrehoztak egy külön erre szolgáló elektronikus bejelentő felületet, melynek a Kémiai Biztonsági Szakrendszer nevet adták. A Kémiai Biztonsági Szakrendszert a volt ÁNTSZ oldalán lehet elérni. A szakrendszer használatához előbb regisztrációt kell kérni a honlap jobb felső sarkán található linken. Az adminisztrátoroktól kapott adatokkal be kell jelentkezni, így elérhetővé válik a bejelentő felület, melynek használatához érdemes előbb elolvasni a tájékoztatót. A Kémiai Biztonsági Szakrendszert sajnos nem könnyű használni, mert sokszor nehezen átlátható a felülete, ezért sokan a bejelentés elkészítését ezzel foglalkozó vállalkozásra bízzák. Az első bejelentést a hatóság felé a tevékenység megkezdése előtt kell benyújtani, így elméletileg az összes jelenleg működő gyógyszertár már legalább egyszer átesett ezen. Ami problémát szokott jelenteni, hogy egyetlen bejelentéssel nem lehet letudni a kötelességünket, mert a működés során a változásokat is folyamatosan jelenteni kell.

  1. Kémiai biztonsági törvény
  2. Lipóti Pékség
  3. Boldog halálnapot 2 teljes film magyarul videa
  4. 25/2000 kémiai biztonsági törvény
  5. Eladó ház, Úrhida: 16 millió Ft, 35 m² - Ingatlannet.hu
  6. ANTSZ - Kémiai biztonsággal kapcsolatos jogszabályok
  7. Ingyenes akku-vizsgálat a Bárdi Autónál – Autó-Motor
  8. A kémiai biztonság, vonatkozó jogszabályok és mentességek
  9. Központi Statisztikai Hivatal
  10. Iskolakezdési támogatás 2019 törvény

Remix

a vegyi anyagok szóló 1907/2006/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet alapján az Európai Vegyianyagügynökség részére fizetendő díjakról Bizottság 354/2013/EU végrehajtási rendelete (2013. április 18. ) az Európai Parlament és a Tanács 528/2012/EU rendeletének megfelelően engedélyezett biocid termékekkel kapcsolatos változtatásokról Bizottság 414/2013/EU végrehajtási rendelete (2013. május 6. ) az 528/2012/EU európai parlamenti és tanácsi rendeletnek megfelelően az azonos biocid termékek engedélyezésére szolgáló eljárás meghatározásáról Bizottság 564/2013/EU végrehajtási rendelete (2013. június 18. ) a biocid termékek forgalmazásáról és felhasználásáról szóló 528/2012/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet alapján az Európai Vegyianyag-ügynökség részére fizetendő díjakról Bizottság 736/2013/EU felhatalmazáson alapuló rendelete (2013. május 17. ) a létező biocid hatóanyagok vizsgálatára irányuló munkaprogram időtartamának meghosszabbítása tekintetében az 528/2012/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet módosításáról Bizottság 837/2013/EU felhatalmazáson alapuló rendelete (2013. június 25. )

Ez a személy a gyógyszertárban praktikusan a személyi jogos gyógyszerész szokott lenni. Ha megvan a felelős személy, akkor a következő lépésben össze kell gyűjteni az összes veszélyes anyagot és keveréket, amit a gyógyszertár használ, tárol vagy forgalmaz. Minden ilyen anyagnak és keveréknek rendelkeznie kell biztonsági adatlappal, melyet a veszélyes anyag forgalmazójától vagy a nagykereskedőtől lehet megszerezni. A biztonsági adatlapokat folyamatosan frissíteni kell, és elektronikus vagy nyomtatott formában folyamatosan rendelkezésre kell állniuk a gyógyszertárban. Az összegyűjtött biztonsági adatlapok alapján kémiai kockázatértékelést és kockázatbecslést kell készíteni. Ehhez speciális szaktudás kell, ezért ennek elkészítésével meg kell bízni egy munkavédelmi szakembert. Az elkészült dokumentációt a gyógyszertár összes dolgozójának ismernie kell, mert a veszélyes anyagokkal és keverékekkel csak az abban foglaltak szerint lehet dolgozni. A bejelentés Ha rendelkezésünkre áll az összes adat és dokumentáció a kémiai biztonsági előírások betartásához, akkor a tevékenység megkezdése előtt bejelentést kell tenni az illetékes hatósághoz.